DANIELA

Rok bez nákupov – po roku

5. novembra 2020

Ani neviem, ako začať. Mne táto moja výzva počas toho roku zrejme tak zovšednela, že mi to príde už úplne normálne a je mi divné o tom vôbec písať ako o niečom zaujímavom.

Ale nakoľko to zopár z vás zaujalo a milo ste mi fandili, tak to beriem ako povinnosť a opíšem Vám to trošku:).

Pripomínam, že keď som do výzvy išla, tak som nebola žiadna nákupná maniačka, jednoducho bežný spotrebiteľ, ktorému keď sa sem tam niečo zapáči, tak si kúpi.

Až jedného dňa som bola asi citlivejšie naladená a akosi ťažko mi prišlo z veľkej kopy oblečenia v obchoďáku až po zem tak, že mi cvakla žiarovka a Dosť! Plus teda kopec nahromadených vnemov okolo našej Zeme, inšpiratívych ľudí a zbytočného odpadu, ktorý denno denne tvoríme našim zbytočným mamonom…

Tak som do toho išla z vlastného presvedčenia, bez vedeckých prieskumov…Sama sebe som si dala zákaz kúpy akéhokoľvek oblečenia, obuvi či doplnkov, takže ani gumku do vlasov😅.

Prvé mesiace bola sranda, hlavne pred vianocami, keď bolo treba vojsť do obchodov kvôli nejakému darčeku a videla som sem tam niečo,čo sa mi páčilo. Aj som si zakňučala😂.

Raz som bola na trhoch s mužíkom a “obarilo ma” pri stánku s kabátikmi, ktoré milá pani vyrábala ručne, isto na mieru pre mňa! On to na mne videl a chcel mi ho kúpiť, nuž zradila by som samú seba, tak som si zobrala vizitku, že keď ma to po roku neprejde, tak bude môj. Predavačka, hovorila, že to ešte nezažila😂. Tie kabátiky nestáli málo.

Verte či nie, nemám ho, som tu živá, zdravá, spokojná aj bez neho:). Nuž “dohru”to malo takú, že baby z kaviarne to vedeli a od tej milej pani mi zaobstarali malú taštičku k vianociam🍀.

Darčeky som si nezakázala,  takže na vianoce sa udialo to čo ma nenapadlo. Dostala som niečo na seba, konkrétne súpravu na cvičenie, tak si hovorím, keď už, tak si to vymením za niečo čo sa mi zíde viac. Prišla som do milého obchodíku na výmenu a cítila som len to, že čokoľvek som si mohla vybrať – nepotrebovala som to. Tak som to vymenila za pyžamko, to sa vynosí vždy. Nič iné, nové oblečenie už do cesty neprišlo.

Dokonca mi prestalo byť oblečenie v obchoďákoch lákavé, hlavne keď je tam z neho viac ako jeden kus😂 Čiže pa pa gigantické obchody. Asi je výhoda, že mám rada niečo origoš, kludne aj zo sekáču. Ale teda ani ten mi nechýbal!

Môj šatník sa začal prevetrávať, vyťahovala som veci, ktoré tam roky trčali. Alebo som si tie obľúbené začala pretvárať, nech mám zmenu. Dokreslené košele, vyšívaná mikina, či poodstrihávané rifle atď atď…

Rada sa oblečiem pekne, ale zároveň sa mi zdvojnásobil pocit toho, že mám v péčku čo a či je v móde. Nerozumiem predpísanej farbe roka, ani trendom zimy či leta. Nerozumiem, prečo by som mala vyzerať ako lady predpísanej sezóny. Toto je asi aj moja výhoda vlastne, že nemám potrebu byť ako všetci a veci, ktoré fičia, mňa obchádzajú.

Tým pádom mi bolo úplne jedno, že moje tenisky niesú z tejto sezóny a že nemám trendy náramok bla bla, ktorý má dáka influencer žena. Viem, môže sa zdať, že hrozne žundrem, no lepšie Vám moje pocity z tohto roku opísať neviem:).

Dala som to a vôbec sa mi nechce končiť nejakým dátumom.

Ak mi niečo bude treba, tak si rozmyslím kde a koho svojou kúpou podporím, myslím, že to je dosť dôležité.

Z ateliéru som si vzala záves z okna a viem, že najbližsie podporím moju milú krajčírku, ktorej dám z neho ušiť moje vysnívane monterky😂. Isto aj dvoje, na leto aj na zimu. Napríklad viem, že nepotrebujem žiadnu novú sukňu, pretože za celý rok som nestihla ponosiť tie, čo mám. Viem, že za ten rok si nik, kto nevie o mojej výzve, nevšimol, že nemám niečo nové, pretože každému to je fuk( to píšem len pre kategóriu – chcieť sa zapáčiť).

Za ten rok mi naozaj nič nechýbalo! Isto by sa zišli dáke žabky ale nikto ma z kolektívu nevyradil, že som nosila len jedny a tie isté športové naajky😏.

Jednoducho mám zo seba fajn pocit, no zároveň sa nič velkolepé neudialo. Jedine ak by som niekoho týmto nakazila, tak by som aj pyšná bola asi😏.

Zopár z vás to so mnou začalo, no po pár mesiacoch Vám čo – to bolo treba🙏, cením veľmi aj pokus.

Tie monterky keď budem mať tak vám ich nafotím, to bude isto môj nový obľúbený nemoderný aaautfit 😆. Keby mám mať raz merč, tak jedine monterky! Vec do života:).

Tak dík, že ste prečítali do konca, ak som Vás inšpirovala, mám radosť, ak som Vás vytočila, verím, že isto ma skoro vypustíte.

Všetko je ok

Tak Ahoooj

Ps: ak nerozumieš, tak si prečitaj tu u mňa článok: Toto si môže snáď dovoliť každý… a pochopíš prečo som do toho išla:)

Pobyt v tme
Taký obyčajný nákup